Malabrigo Susurro – turpinām iepazīšanos

Bloga ieraksta 1. daļā iepazinām, kā Malabrigo Susurro dzija uzvedas adot ar rokām un pēc mazgāšanas. Turpinājumā, lai noskaidrotu dzijas īpašības pēc dažādiem vides ietekmes faktoriem, Vulla veica vēl vairākus eksperimentus:

  • adīšana uz adāmmašīnas
  • mazgāšana veļasmašīnā
  • adījuma krituma pārbaude brīvā kritumā (gatavam izstrādājumam)
  • izvilkta diega ievilkšana

Eksperimentā tika izmanota Susurro dzija  ar kodu: SUS415 Matisse blue un 5. klases adāmmašīna Silver Reed – Knitmaster, rokas un fotoaparāts😊

Malabrigo Susurro Matisse Blue (25% lins, 25% merino vilna, 50% zīdkoka zīds)

Adīšana uz adāmmašīnas

Jāteic, ka adās pārsteidzoši viegli. Ja sākumā bija bažas, ka diegs dēļ matiņiem varētu ķerties, tad uzsākot adīšanu, tās pilnīgi pagaisa. Dzija slīdēja viegli un raiti. Pilnīgi nekādu ķeršanos.

Tika izmēģināti 5 adījumu blīvumi. Sāku ar 10., jo tas bija droši saprotams, ka mašīna to var izdarīt. Tā kā rezultāts ļoti patika un ziņkārība bija iedegta, tad turpināju samazināt adījumu blīvumu ik pēc 40 – 50 rindām. Rezultāts bija pārsteidzošs – līdz pat 6. blīvumam (ieskaitot)  adījums izdevās lielisks. Neviens valdziņš nenobruka. Un kā par lielu pārsteigumu un brīnumu – dzijas šarms nemazinājās.

Smalkāku blīvumu nemēģināju, jo tā likās jau nedaudz diega košuma mazināšana. Personīgi vislabāk patika 8-10 blīvuma adījums un diega uzvedība – izpausme. Kas rokadīšanā nozīmētu adīt uz 3,5-4 mm adatām manā rokrakstā (par to bija iepriekšējais Susurro dzijas iepazīšanas raksts blogā). Kā arī ražotājs norāda, ka šai dzijai vēlamais adatu izmērs ir 3,75-4,5 mm.

Turklāt jāatceras, ka katrai adītājai rokraksts ir savs un jebkurā gadījumā pirms izstrādājuma uzsākšanas ir jāveido savs paraudziņš, lai pieņemtu lēmumu par tālāko instrumentu un rakstu izvēli attiecīgajam projektam.

Adījuma paraugs uz adāmmašīnas 10. blīvumā
Adījuma paraugs uz adāmmašīnas 6. blīvumā

Galvenais secinājums – jo blīvāks adījums, jo vairāk rindas jāada, lai panāktu vēlamo garumu😊, bet dzija joprojām ir mīksta un maiga saskarē ar ādu. Ļoti patīkama pie miesas.

Nostiepšanās kā izstiepšanās nepastāv, bet nostiepšanās laba krituma veidošanai ir vērtējama par labu.

Mazgāšana veļasmašīnā

Ilgi svārstījos, vai to darīt. Bet tad sapratu – ja paraugs ir tapis un vēlos uzzināt visu jau tagad, nevis uz gatava apģērba, tad ir jāizdara viss iespējami paredzamais, kas ar gala izstrādājumu varētu notikt.

Malabrigo iesaka šīs dzijas izstrādājumus mazgāt ar rokām vēsā ūdenī un neizmantot centrifūgu.

Bet dzīvē gadās visādi un veļasmašīnā reizēm iesprūk lietas, kurām tur nevajadzētu nokļūt. Tad nu ieliku veļasmašīnā, pievienoju šķidro veļas mazgājamo Woolite un mīkstinātāju Silan un gaidīju rezultātu. Protams, tika mazgāts “rokas režīmā” ar 800 apgriezieniem centrifūgai. Taču rezultāts glauns.

Te dažas bildes no procesa slapjā stadijā. Pūkošanās raksturojama kā minimāla, bez izteiktas velšanās pazīmēm.

Tikko pēc izņemšanas no veļasmašīnas
Pārvelkot ar roku mitram adījumam
Pūkas

Adījuma brīvais kritums

Negludināts

Pēc mazgāšanas  veļasmašīnā izžāvēts izklāts uz dvieļa. Pēc tam uzkarināts, lai demonstrētu adījuma kritumu.

Pēc mazgāšanas negludināts, labā puse
Pēc mazgāšanas negludināts, kreisā puse

Gludināts ar tvaiku

Un te var arī manīt kā mainās adījums mainoties blīvumam – apakšā 10, uz augšu iet blīvuma samazinājums par 1 iedaļu. Vidējā bildē redzams līdz 8. blīvumam.

Izvilkta diega ievilkšana

Tā kā adījumiem ir tendence kaut kur aizķerties un skaistumu savilkt neveiklā strīpā ar diega karāšanos ārpusē, tad nolēmu veikt arī šo eksperimentu.

Apzināti pavilku ar spēku vienu valdziņu ārā – ~2 cm diega.

Attēlos redzams, kā izdevās izvilkta diega ievilkšana atpakaļ ar staipīšanu.

Pirmo reizi izvilkts diegs

Izvilkts diegs, 10. adījuma blīvums
Ievilkts diegs

Atkārtoti izvilkts diegs

Otrais piegājiens – vieta blakus. Jo nereti vienā un tajā pašā vietā izvelkās tas pats diegs – aizķeras aiz somiņas, rāvējslēdža, gredzeniem vai citām smalkām āķīgām lietām.

Blakus iepriekšējai vietai izvilkts tas pats diegs
Atkārtoti ievilkts izvilktais diegs

Pateicos par materiāla izzināšanai veltīto laiku! Lai pieredze vairojās priekā un sajūsmā par saviem adījumiem!

Lai prieks radīt turpinās!

SEKO MUMS:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *